Dziś jest: Poniedziałek 22 stycznia 2018, imieniny: Anastazji

Gminna Biblioteka Publiczna w Karnicach

 72-343 Karnice ul. Szkolna 13
tel.  91 386 82 33
NIP 857-18-61-18
p.o. Dyrektora Gminnej Biblioteki
Publicznej - Elżbieta Maślij

Posiadamy bogaty zbiór księgozbioru a w nich szeroki wybór nowości dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ponadto w bibliotekach znajduje się 7 stanowisk komputerowych dla czytelników z bezpłatnym dostępem do Internetu, oraz 3 urządzenia wielofunkcyjne biblioteki świadczą usługi ksero oraz laminowania dokumentów za odpłatnością (Karnice).

Biblioteka jest czynna w godzinach:

Biblioteka Karnice

poniedziałek, środa: 7:30-15:30

wtorek, czwartek - 9:00 - 17:00

piątek - 7:30 - 15:30

Filia Cerkwica

poniedziałek: 10.00 - 18.00

wtorek: 7:30 - 15:30

środa: 10.00 - 18.00

czwartek: 7:30 - 15:30

piątek: 7:30 - 15:30


KSIĄŻKI NA TELEFON   DLA OSÓB STARSZYCH LUB CHORYCH  - TEL. 91 38 68 233


KARNICE:  e-mail; biblioteka.karnice@wp.pl
CERKWICA - e-mail; biblioteka.cerkwica@wp.pl

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZIN


WYDARZENIA

NOC BIBLIOTEK ZA NAMI

Ach, co to była za noc! Z takim westchnieniem wspominamy szaloną noc spędzoną w Gminnej Bibliotece Publicznej w Karnicach 04 czerwca 2016 r.
 

NOC BIBLIOTEK

Gminna Biblioteka Publiczna w Karnicach serdecznie zaprasza na pełną emocji noc wśród książek i nie tylko, w ramach ogólnopolskiej "Nocy bibliotek"
 

KONKURS PLASTYCZNY

Z okazji Roku Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Karnicach ogłasza konkurs plastyczny dla klas I-III, IV-VI szkoły podstawowej pod nazwą „Moja ulubiona książka”.
 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 10.03.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Karnicach odbyło się pasownia uczniów klas I na czytelników. Uroczystość ta na stałe wpisała się do kolendarza uroczystości bibliotecznych.
 

FERIE W BIBLIOTECE

Na tegoroczne ferie zaplanowano zajęcia, których tematem przewodnim było, w jaki sposób na przestrzeni wieków zmienia się forma, przekaz i wygląd powieści oraz bajek dla dzieci.
 

URODZINY MISIA

25.11.2014 r . obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Biblioteka W Cerkwicy zorganizowała i przeprowadziła zajęcia dla przedszkolaków i grupy zerowej.

 

BAŚNIOWY BAL KARNAWAŁOWY
 
Piosenką zaśpiewaną przez Julię Modrzejewską "Podróż do krainy bajek" rozpoczęto bal karnawałowy, który odbył się w cerkwickiej szkole 13 lutego. 
 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

26.XI.2013 r. cerkwickie przedszkolaki hucznie świętowały ”Dzień Pluszowego Misia”. Okazja była nie mała bo to już 111 jego urodziny.
 

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Filia biblioteki w Cerkwicy zorganizowała zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków oraz uczniów kl. I-VI. Uczniowie słuchali głośnego czytania wybranych fragmentów.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 

23 kwietnia ogłoszony Światowym Dniem Książki świętowaliśmy wspólnie z 5 i 6-latkami z oddziałów zerowych z Karnic wraz z wychowawcami panią Gabrielą Wojciechowicz oraz Kamilą Płażalską.
 

DWIE WAŻNE DATY

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995r. doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

WARIACJE Z WIKLINY PAPIEROWEJ

Gminna Biblioteka Publiczna w Karnicach zaprasza na "WARIACJE Z WIKLINY PAPIEROWEJ" - RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE w dniach 19 i 23 marca 2013.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Doroczne Święto Czytania rozpoczęliśmy w dniu 02 czerwca 2012r. przy okazji organizacji II Gminnego Festynu z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbyła się na hali sportowej w Karnicach

WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA

Bookcrossing - to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania książki i czytelnictwa.  Akcja zwana inaczej "uwalnianiem książek". "Książkokrążenie" narodziło się w USA w 2001 roku.

PRZEDŚWIĄTECZNY KIERMASZ OZDÓB I STROIKÓW

W dniu 11 grudnia 2011 w Gminnym Klubie w Karnicach odbył się "Przedświąteczny Kiermasz Ozdób i Stroików", którego współorganizatorem była również nasza biblioteka.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowe misie to ulubione zabawki wszystkich dzieci a także bohaterowie dziecięcych książeczek. W bibliotece w Cerkwicy przez kilka dni organizowano cykl zajęć poświęconych Pluszowym Misiom.

MAMY DODATKOWY SPRZĘT KOMPUTEROWY

17.06.2011 zostaliśmy oficjalnie uczestnikiem Programu Rozwoju Bibliotek, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach.

DZIEŃ CHŁOPAKA W CERKWICKIEJ SZKOLE

Miesiąc wrzesień kojarzy nam sie nie tylko z rozpoczęciem roku szkolnego,ale również ze "Świętem Chłopców".
 

MY CZYTAMY CAŁY ROK

Tradycyjnie jak co roku w całej Polsce organizowano wielkie święto czytania, nasza biblioteka przyłączyła się również do tej akcji, którą rozpoczęliśmy już w lutym.

BIBLIOTEKA ZAWSZE PO DRODZE - NIE MIJAM WCHODZĘ

 „Tydzień Bibliotek” to ogólnopolski program Stowarzyszenia Bibliotekarzy realizowany od 2004 roku. Z Biblioteką jest nam po drodze, bo korzystamy z jej usług przez całe życie.
 

2011 Rokiem Czesława Miłosza

 Sejm RP, Przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku twórczego dla dziedzictwa narodowego i światowego, ogłosił rok 2011 Rokiem Czesława Miłosza.
 

"Zostań Mistrzem Podstawówki" 

 Został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem „Zostań Mistrzem Podstawówki”, w którym biblioteka wraz z uczniami szkoły podstawowej brała udział.

 

W ŚWIECIE ANDERSENA

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci w Karnickiej Bibliotece

 

"POMYSZKOWALI" W BIBLIOTECE

GBP w Karnicach wzięła udział w międzynarodowej akcji Tydzień z Internetem 2011 organizując 24.03.2011r. spotkanie pt. Pomyszkuj w bibliotece – wirtualna poradnia zdrowia.

 

PODSUMOWANIE FERII W KARNICKIEJ BIBLIOTECE

W okresie tegorocznych ferii zimowych, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Karnicach zorganizowano ciekawy program dla dzieci spędzających ferie w miejscu zamieszkania.

 

 

PASOWANIE MAŁYCH CZYTELNIKÓW

W szkole w Karnicach: wielkie święto! Najmłodsi z braci uczniowskiej uroczystym pasowaniem zostali zaproszeni do szacownego grona czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej.