Dziś jest: Poniedziałek 22 stycznia 2018, imieniny: Anastazji

Szkoła Podstawowa w Cerkwicy

 72-342 Cerkwica ul. Szkolna 7

 tel. 91 38 67 710

e-mail: cerszkol@interia.pl

 WWW:
http://pspcerkwica.edupage.org

NIP 857-17-84-252

Dyrektor szkoły - mgr Halina MaślijWYDARZENIA


NAJNOWSZE INFORMACJE Z ŻYCIA SZKOŁY ZNAJDUJĄ SIĘ
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY


PRZEDSZKOLNE MIKOŁAJKI
 
6 grudnia do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj w asyście swoich pomocników. Gdy tylko rozległ się dźwięk dzwoneczka, na twarzach maluchów pojawił się uśmiech. 
 

SPOTKANIE Z PISARKĄ

Pani Joanna z wykształcenia jest pedagogiem, ale jej pasją od zawsze było pisanie. Jako mała dziewczynka pisała opowiadania i marzyła o poślubieniu indiańskiego wodza.
 

BEZPIECZNE MIASTO NA WESOŁO
 
31 października 2013r. w naszej szkole gościliśmy aktorów szczecińskiego teatru 'Wprost". Dzieci z klas od I - IV obejrzały spektakl pt: "Bezpieczne Miasto Na Wesoło". 
 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Odzyskanie niepodległości 1918 to narodowe święto obchodzone 11 listopada, na pamiątkę odzyskanie niepodległości po latach zaborów dokonanych przez Prusy, Rosję i Austrię.
 

DZIEŃ PAPIESKI

Dzień Papieski został ustanowiony przez Sejm RP ustawą z dnia 27 lipca 2005 r. 16 października 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Cerkwicy przygotowali uroczysty apel.

ŚWIĘTO MISIA

11 lat temu ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Z tej okazji w świetlicy wiejskiej w Cerkwicy przygotowano moc zabaw i atrakcji.
 

KIERMASZ SURÓWKOWY

25 października nasza szkoła przygotowała kiermasz surówkowy. Po przygotowaniu potraw zostały one przeniesione na stoiska klasowe, na sali wiejskiej w Cerkwicy.
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14.10.2013r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie podziękowali za oddanie i trud wychowawczy jakiego podejmują się na co dzień ich wychowawczynie.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013

W dniu 20.09.13r. Szkoła Podstawowa w Cerkwicy uczestniczyła w akcji "Sprzątanie Świata". Hasło tegorocznej akcji brzmiało: "Odkrywamy Czystą Polskę". 

WITAMY WAKACJE

W dniu 27 czerwca 2013 roku o godzinie 11:00 na Sali Wiejskiej w Cerkwicy odbyło się zakończenie roku przedszkolnego. Uroczystość rozpoczęła zerówka, wykonując pięknie Poloneza.

WYCIECZKA DO BAWINKA

13 czerwca 2013 roku najmłodsza grupa przedszkolaków: 3-4 latki z Punktu Przedszkolnego w Cerkwicy, wyruszyła na długo oczekiwaną wycieczkę do Bawinka w Gryficach.

DZIEŃ MAMY I TATY U 3-4 LATKÓW

W dniu 27 maja 2013 roku grupa najmłodszych dzieci-3 i 4 latki, przygotowały występy z okazji Dnia Mamy i Taty. Ten uroczysty czas rozpoczęły piosenkami i wierszykami.

PIKNIK 3-4 LATKÓW

21 maja 2013 roku dzieci z grupy 3-4 latków wybrały się na piknik, który odbył się w Mojszewie. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała od rana więc od razu po śniadaniu przedszkolaki ruszyły w drogę.

DZIEŃ DZIECKA

W tym roku zorganizowano w naszej szkole Dzień Dziecka w dość nietypowym terminie, gdyż miał on miejsce w środę, 29 maja. Główną atrakcją tego dnia były rozgrywki i konkurencje sportowe.

EKO-MIX PŁOTY 2013

W sobotę 8 czerwca 2013 Amfiteatr Parku Miejskiego w Płotach tętnił życiem już od godziny 11.00, kiedy dokonano oficjalnego otwarcia imprezy ekologicznej EKO-MIX 2013.

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

25.05 Julia Modrzejewska z klasy 0 wzięła udział w Woj. Przeglądzie Piosenki Dziecięcej. Jula pod kierunkiem opiekuna, Urszuli Szulc reprezentowała powiat gryficki w kategorii 6-9 lat.

DZIEŃ MAMY I TATY

28 maja sześciolatki przygotowały uroczystość dla swoich kochanych rodziców, aby wspólnie radować się ich świętem. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły "zorbę" i "waka, waka".

WIZYTA W PAŁACU

W Cerkwicy znajduje się przepiękny pałac, zbudowany pod koniec XIX wieku. 17 kwietnia dzieci z grupy 3-4 latków miały możliwość zwiedzania tego obiektu.

PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIECEJ

13.04.2013r. Gryfickim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Choć aura wskazuje nam, że zima wcale nie ma zamiaru odchodzić, nasza szkoła postanowiła pożegnać ją (sugerując szybkie odejście) i przywitać wiosnę.

NARODOWY TEATR EDUKACJI

18 i 19.02.2013r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Kultury w Gryficach. Okazją do wyjazdu były przedstawienia Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.

KONKURS RECYTATORSKI

23.01.2013r. odbył się kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski. Ocenia podlegały opanowanie pamięciowe, dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja utworu i ogólne wrażenie artystyczne. 

DZIEŃ PROFILAKTYKI

23 stycznia 2013r. w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki pt..: Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Do naszej szkoły przybyli policjanci i ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej.

ZABAWA CHOINKOWA

24 stycznia 2013r. w Cerkwicy, dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej bawiły się na zabawie choinkowej. W nastroju karnawałowym od samego rana była grupa 3-4 latków.

JEDZ OWOCE I JARZYNY

Każde dziecko wie, jak ważne jest spożywanie witamin w postaci owoców i warzyw. Maluchy z grupy 3-4 latków odbyły właśnie taką lekcję tuż przed feriami.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W styczniu, w samym środku zimy, gdy śnieg i mróz na dworze, a każdy dzień jest ponury, są dwa wspaniałe dni kiedy robi się ciepło, miło, gdy dzień nabiera kolorów.

MULTIMEDIALNA LEKCJA FILMOWA

Dnia 29 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Kultury w Gryficach, w którym miała miejsce niezwykła lekcja - "Multimedialna Lekcja Filmowa".

ANDRZEJKI U 3-4 LATKÓW 

Jak co roku o tej samej porze, dzieci w Cerkwicy wspólnie z nauczycielami obchodziły Andrzejki. Dzieci z oddziału 3-4 latków również świętowały w swoim przedszkolu.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

26 listopada 2012 r. w Punkcie Przedszkolnym w Cerkwicy, dzieci z grupy 3-4 latków świętowały uroczystości z okazji Dnia Pluszowego Misia. Do naszej sali zawitali goście - misia małe i duże.

94 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 12 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Cerkwicy pod kierunkiem dr Ireny Lewickiej przygotowali uroczysty apel z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

DZIEŃ PAPIESKI

16 października 1978r. Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na następcę św. Piotra i przybrał imię Jan Paweł II. 16 października minęła 34 rocznica od tego dnia.

BAL SURÓWKOWY

Kolejna edycja "Balu surówkowego" odbyła się 19 października. Jest to długoletnia tradycja, która już na stałe wpisała sie w kalendarz imprez Szkoły Podstawowej w Cerkwicy. 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12.10.2012 odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort oraz poczęstunek przy kawie.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012

W dniu 13.09.2012 r. Szkoła Podstawowa w Cerkwicy uczestniczyła w akcji "Sprzątanie Świata". Hasło tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata - Polska" brzmiało: "Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę"

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

3.09.2012r. w PSP w Cerkwicy odbyła się inauguracja roku szkolnego 2012/2013. Na uroczystym apelu spotkali się  nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i licznie przybyli rodzice uczniów.

DZIEŃ EUROPEJCZYKA

13 czerwca w naszej szkole obchodzony był Dzień Europejczyka - święto europejskich państw. Impreza była podzielona na dwa etapy: część teoretyczną i sportową. 

Z WIZYTĄ NA WOLINIE

11.06.2012r. uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami odwiedzili Wioskę Słowian i Wikingów. Uczniowie brali udział w lekcji żywej historii i uczestniczyli w warsztatach dawnych rzemiosł.

WYCIECZKA ROWEROWA

22 czerwca po godzinie 8:00 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na rajd rowerowy do Trzęsacza. W wycieczce uczestniczyło 36 uczniów i 4 opiekunów.

KARTA ROWEROWA

Uczniowie klas IV – VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerkwicy mieli możliwość bezpłatnego wyrobienia karty rowerowej. Uroczyste ich wręczenie odbyło się 14.06.2012r.
 

Z WIZYTĄ U STRAŻAK&´W

1 czerwca dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wraz z wychowawcami: Urszulą Szulc i Katarzyna Steć, odwiedziły Ochotnicza Straż Pożarną w Cerkwicy.

WIZYTA W PARKU DINOZAUR&´W

30 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami grup wybrały się na wycieczkę do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie.

DZIEŃ MATKI

29.05.2012r. był bardzo uroczystym dniem w Oddziale Przedszkolnym, ponieważ "5-latki" i "0" gościli swoje Mamusie z okazji ich święta.

ZAWODY STRZELECKIE LOK 2012

Od godziny 10:00 do 13:00 dnia 31.03.2012r. odbyły się zawody strzeleckie w Gryficach. W zawodach brało udział około 35 zawodnik&´w klas podstawowych.

OWOCE W SZKOLE

25 maja 2012 r. w szkole odbyło się przedstawienie podsumowujące europejski program „Owoce w szkole”. Dzieci przedstawiły inscenizację "Spotkanie witamin".

WYJAZD DO TEATRU

17 maja wyruszyliśmy autokarem do Gryfic, gdzie Narodowy Teatr Edukacji zaprosił naszą szkołę do obejrzenia przedstawienia "KSIĘGA DŻUNGLI". 


ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII

10 maja 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Cerkwicy przeprowadzono szkolny etap konkursu ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Chociaż w tym roku zima obeszła się z nami niezwykle łagodnie, wszyscy z utęsknieniem wyczekiwaliśmy nadejścia wiosny. Z okazji tego wyjątkowego dnia zaproszono wyjątkowych gości.

DZIEŃ WIOSNY

21 marca  najmłodsi uczyli się bezpiecznego zachowania nad wodą, udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieli się czym się zajmuje Straż Graniczna.

ODDAJ ŚMIECI, RATUJ DZIECI!

Przedszkolaki z grupy "0" w Cerkwicy jesienią 2011 roku aktywnie włączyły się do akcji "Oddaj śmieci, ratuj dzieci!" - która jest częścią programu "Zakrętki".
 

MLEKO W SZKOLE

Dzieci uczęszczające do szkoły spędzają przeciętnie 5 - 6 godzin poza domem. Okazuje się, że znaczna liczba dzieci i młodzieży nie jada systematycznie posiłków w szkole. 

PRZEDSTAWIENIE "ŚMIERDZĄCY SER"

15.02.20112r. uczniowie klasy III pod kierunkiem Pani Doroty Bujanowskiej zaprezentowali swoje umiejętności w przedstawieniu pt. "Śmierdzący ser" na podst. książki Catherine Pepino.

KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 13 lutego 2012 r. w szkole odbył się etap szkolnego konkursu recytatorskiego. Do konkursu przystąpiło jedenaścioro dzieci.
 

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W SZKOLE

Ferie zimowe to okres długo oczekiwanego odpoczynku dla uczniów. Aby urozmaicić im czas, nauczyciele zorganizowali zajęcia integracyjne z noclegiem w szkole. 

ZIMA Z LOK 2012

10.01.2012 r. w Gryficach odbyły się zawody strzeleckie pod hasłem „Zima z LOK 2012”. Uczeń kl. III PSP w Cerkwicy, Marcin Laskowski, zajął II miejsce.  

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Dyrekcja PSP w Cerkwicy zorganizowała uczniom spotkanie z pracownikami Straży Gminnej w Karnicach, którzy przypomnieli im o miejscach szczeg&´lnie niebezpiecznych.

PINOKIO

Dnia 02.01.2012r. Uczniowie klas I- III z PSP w Cerkwicy byli na przedstawieniu teatralnym pt. „Pinokio”. Teatr od wieków ma w sobie magię, potrafi przyciągać jak magnez.
 

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 5 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Cerkwicy odbył się "Bal karnawałowy". Jako pierwsze bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej. 

ZABAWA CHOINKOWA

W czwartkowe popołudnie 5 stycznia 2012 roku w naszej szkole słychać  było gwar i muzykę. Uczniowie z  wielkim zapałem oczekiwali  na odbywającą się tego dnia zabawę choinkową.


CHOINKA DLA PTAKÓW

W czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki nie zapomniały o naszych skrzydlatych przyjaciołach. 

 

JASEŁKA

22 grudnia uczniowie PSP w Cerkwicy pod kierunkiem Pani dr Ireny Lewickiej przygotowali widowisko związane z Bożym Narodzeniem na tle wydarzeń religijnych i historycznych.

INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA

W bieżącym roku szkolnym Publiczna Szkoła Podstawowa w Cerkwicy przystąpiła do projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III".

LEKCJA DOŚWIADCZEŃ

Dzieci w młodszym wieku szkolnym są bardzo ciekawe życia, dociekliwe i chłonne wiedzy. 8 grudnia uczniowie kl. III demonstrowali na zajęciach doświadczenia z różnych dziedzin nauki.

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

03.12.2011r. po raz VI został zorganizowany Turniej o puchar Komendanta Powiatowego PSP "Mikołajki na sportowo". Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 w Gryficach. 

MIKOŁAJKI

Uczniowie klas II i III wspólnie z wychowawczyniami, Panią D. Bujanowską i W. Saran zorganizowali mikołajkowe zawody sportowe pod hasłem „Tutaj nie ma przegranych tylko dobra zabawa”.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykła. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się 24 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Cerkwicy.

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH KLAUDII DĄBRO

30.11.2011 zorganizowano w szkole wystawę  prac plastycznych jednej z uczennic PSP w Cerkwicy, Klaudii Dąbro.
 

ŚNIADANIE DAJE MOC

Szkoła Podstawowa w Cerkwicy 8 listopada 2011 r. aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. "Śniadanie daje moc".

LEKCJA Z GITARĄ

Okres szkolny odgrywa znaczącą rolę w życiu każdego dziecka. To właśnie wtedy kształtuje się jego przyszłe życie. Każde dziecko może być sportowcem, odkrywcą, artystą…

MÓWIĄC "OJCZYZNA"

14 1196 listopada 2011 roku w Szkole Podstawowej w Cerkwicy odbył się uroczysty apel z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

BAL SUR&´WKOWY

W środę dnia 26.10.2011 roku o godz. 11:00 odbyła się XIX edycja balu surówkowego. Ta długoletnia tradycja PSP w Cerkwicy łączy się z propagowaniem zdrowego odżywiania.
 

DZIEŃ PAPIESKI

 W niedzielę 16.10 przypadała 3. rocznica wyboru Jana Pawła II. W Szkole Podstawowej w Cerkwicy uczczono to uroczystą akademią poświeconą pamięci Wielkiego Polaka.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego.

 

SPOTKANIE Z JESIENIĄ

W dniu 11.10.2011 wychowawczynie klas I-III, Pani Dorota Bujanowska, Mirosława Gawron i Wiesława Saran przygotowały dla swoich uczniów wspólne zajęcia otwarte pt. "Spotkanie z Jesienią".
 

Z KART HISTORII

15.09.2011r. do szkoły przybył z wizytą szczególny gość. Pani Maria Luter w czasie II Wojny Światowej jako kilkuletnia dziewczynka przeżyła koszmar pobytu w obozie koncentracyjnym w Majdanku.

SPOTKANIE Z HISTORIĄ WĘGLA

Dnia 22.09.2011r. w Szkole Podstawowej w Cerkwicy odbyło się spotkanie z emerytowanym górnikiem kopalni "Borynia", Panem Antonim Frankowskim. 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Miesiąc wrzesień kojarzy nam sie nie tylko z rozpoczęciem roku szkolnego, ale również ze "Świętem Chłopców".
 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Tradycyjnie 1 września 2011 r. o godzinie 9.00 rozpoczął się kolejny rok szkolny w Szkole Podstawowej w Cerkwicy.


DROGA DO SUKCESU

W okresie 09.2010–06.2011r. Szkoła Podstawowa w Cerkwicy, dzięki Zachodniopomorskiemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli, realizowała projekt Atrakcyjna szkoła drogą do sukcesu.

LEKCJA OTWARTA W SP W CERKWICY

W czwartek 19 maja br. w Szkole Podstawowej w Cerkwicy zorganizowano lekcję otwartą.

 

UDANA WIZYTA W SAKSONII

Po raz piąty uczniowie ZSP w Karnicach i SP w Cerkwicy wzięli udział w wymianie polsko-niemieckiej, odbywajacej się w ramach współpracy gmin Karnice i  Burkhardtsdorf w Saksonii w Niemczech.