Dziś jest: Poniedziałek 22 stycznia 2018, imieniny: Anastazji

Budowa i remonty świetlic

ŚWIETLICA W SKROBOTOWIE

Dobudowa pomieszczenia świetlicowego wraz  z sanitariatami i zapleczem kuchennym, została zakończona w listopadzie 2010 roku. Teren wokół świetlicy został ogrodzony i wyłożony kostką typu polbruk.

Powstanie świetlicy w tej lokalizacji umożliwia pełnienie przez obiekt funkcji zarówno typowo kulturalno-integracyjnej dla mieszkańców sołectwa oraz bazy technicznej dla lokalnego OSP (wyremontowane pomieszczenie garażowe na wóz bojowy).

 

ŚWIETLICA W DREŻEWIE

Finalizacja inwestycji nastąpi w listopadzie 2010 roku. Powstała świetlica wraz z sanitariatami i kuchnią, będzie pełniła funkcje centrum kulturalnego dla mieszkańców wsi. Stanie się zapleczem technicznym przy okazji organizacji imprez okolicznościowych. W maju 2011 roku przy świetlicy zostanie zamontowany plac zabaw dla najmłodszych, jako dokończenie realizacji inwestycji związanej z budową obiektu.

ŚWIETLICA W WĘGORZYNIE

Budowa budynku pełniącego funkcję centrum kulturalnego wraz z zapleczem kuchennym oraz sanitariatami, jest inwestycją szczególnie ważną dla mieszkańców sołectwa, którzy od lat zgłaszali potrzebę powstania świetlicy. Finał inwestycji planowany jest w listopadzie. Świetlica zostanie wyposażona w meble oraz sprzęt RTV. W maju 2011 roku w bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy powstanie plac zabaw dla najmłodszych.

               ŚWIETLICA W PAPROTNIE

Nowo wyremontowana świetlica w Paprotnie została oddana do użytku w październiku 2010 roku. Remont obejmował prace w starym budynku pełniącym kilka lat temu rolę świetlicy. Niestety, w wyniku złego stanu technicznego zagrażającemu życiu i zdrowiu przebywających na terenie obiektu, świetlica została wyłączona z użytkowani, a jej rolę tymczasem przejęło pomieszczenie

w budynku byłej szkoły.

Obecnie świetlica jest pięknym obiektem spełniającym wymogi techniczne i oczekiwania mieszkańców. Uroczy kominek, wyposażone zaplecze kuchenne oraz obejście zagospodarowane na potrzeby organizacji festynów rodzinnych, przyciąga uwagę i prowokuje komentarze, że warta była oczekiwania.

 

Oprócz działań inwestycyjnych w Gminie Karnice zostały poczynione działania innego typu, a mianowicie: w Czaplinie Małym od 6 października rozpoczęto restauracje mebli „z duszą” . Meble, starocia znajdowane niejednokrotnie na strychach z reguły starych poniemieckich domostw, traktowane są jak niepotrzebne nikomu bibeloty. A przecież są takie piękne i unikatowe. By ratować spuściznę naszych dziejów, Sołectwo Czaplin mały ogłosiło wieką zbiórkę staroci. Zebrano pokaźne zaplecze. Rada Sołecka Czaplin Mały ustaliła, że zwróci się o pomoc finansową do FUNDACJI WSPOMAGANIA WSI. Złożono wniosek i udało się. Fundacja Wspomagania Wsi przeznaczyła na ten cel aż 10.000,00 zł. Pozostałą kwotę niezbędną do restauracji staroci i montażu nowych mebli z emblematem Gminy Karnice, otrzymano od Urzędu Gminy w Karnicach.

Praca ruszyła: