Dziś jest: Wtorek 23 stycznia 2018, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

28-03-2011

"POMYSZKOWALI" W BIBLIOTECE

Gminna Biblioteka Publiczna w Karnicach wzięła udział w międzynarodowej akcji Tydzień z Internetem 2011, organizując dnia 24.03.2011r. spotkanie pt. Pomyszkuj w bibliotece – wirtualna poradnia zdrowia.

Wśród uczestników spotkania znalazły się osoby, które po raz pierwszy miały styczność z komputerem. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Bibliotek. Celem spotkania było zapoznanie się z podstawami obsługi komputera i poznanie wyszukiwarki Google. Przy pomocy pracowników biblioteki uczestnicy, mniej lub bardziej samodzielnie odwiedzali strony WWW na temat zdrowia. Najczęściej odwiedzano strony zdrowie.senior.pl, medycynaludowa.pl oraz przeprowadzano test wzroku na stronie treningwidzenia.pl.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie, przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku uczestnicy wraz z pracownikami biblioteki dzielili się swoimi wrażeniami. Pomimo barier, czasami strachu przed postępem technologii jakim jest komputer czy dostęp do wirtualnych wiadomości z Internetu, każda przybyła osoba zdeklarowała się do uczestnictwa w podobnych spotkaniach. Tym miłym akcentem zakończono „Tydzień z Internetem”.

Po raz kolejny udowodniono, że bariery trzeba łamać a biblioteka była, jest i będzie odpowiednim miejscem do zrzeszania mieszkańców naszej gminy. Pracownicy biblioteki serdecznie dziękują za udział w spotkaniu wszystkim osobom, które przybyły do nas w tym dniu i serdecznie zapraszają do częstszych odwiedzin naszej placówki.

Anna Majkoś