Dziś jest: Czwartek 22 lutego 2018, imieniny: Marty i Małgorzaty

05-10-2017

HURAGAN KSAWERY NAD POMORZEM ZACHODNIM

logo Regionalnego Systemu OstrzeganiaWojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ostrzega przed huraganem Ksawery, który w ciągu najbliższej doby będzie wiał w naszym województwie z prędkością do 130 km/h. Huraganowi, zgodnie z zapowiedziami meteorologów mają towarzyszyć ulewne deszcze.

Podczas huraganów najlepiej unikać przebywania na otwartej przestrzeni, w domu czy mieszkaniu szczelnie zamknąć okna. Z balkonów, tarasów i podwórek należy usunąć lub zabezpieczyć przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, suszarki do prania, meble ogrodowe itp.). Silny wiatr to również możliwość chwilowych braków w dostawie prądu spowodowanych zerwaniem linii wysokiego napięcia – dlatego warto w domu mieć latarkę lub świece. Samochodów nie powinno się parkować w pobliżu drzew, rusztowań, tablic reklamowych.

Przypominamy także o możliwości ściągnięcia na telefon komórkowy darmowej aplikacji RSO (Regionalny System Ostrzegania), gdzie na bieżąco podawane są ostrzeżenia o zmieniających się warunkach pogodowych. Dzisiejsze ostrzeżenie obowiązuje do jutra, do godz. 12.00. W razie konieczności – będziemy informować o kolejnych.