Dziś jest: Czwartek 22 lutego 2018, imieniny: Marty i Małgorzaty

28-06-2017

ZŁOTE, DIAMENTOWE I ŻELAZNE GODY

"Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku" - Antoine de Saint-Exupery powiedział kiedyś o miłości piękne słowa, które tak naprawdę są receptą na szczęśliwe małżeństwo. Małżeństwo, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.


23 czerwca w gminie Karnice odbyła się wspaniała uroczystość, która uhonorowała 8 par małżeńskich obchodzących jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Pięć par obchodziło jubileusz "Złotych Godów", czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwo:

  • Marianna i Zdzisław Bieńkowscy,
  • Krystyna i Wiesław Koper,
  • Alina i Zygmunt Łazarscy,
  • Janina i Piotr Szewc,
  • Walentyna i Mieczysław Szymczak

Parom tym Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

"Diamentowe Gody", czyli 60 lat bycia razem świętowali Państwo:

  • Maria i Władysław Luter,
  • Jadwiga i Walenty Zakrzewscy

ale była również para obchodząca jubileusz "Żelaznych Godów" - 65-lecia

  •  Państwo Teresa i Gabriel Szargan

Małżonkowie zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi oraz kwiatami. Po akcie dekoracji był tort oraz lampka szampana z gromkim sto lat zaśpiewanym przez członków rodziny i przyjaciół jubilatów oraz zespół ludowy "Czerwona Róża". Wójt Gminy Lech Puzdrowski podczas gali pogratulował dostojnym jubilatom wspólnie przeżytych lat. Złożył najserdeczniejsze wyrazy uznania za dochowanie ideałów małżeństwa oraz najlepsze życzenia na dalsze lata wspólnego życia. Życzył wszelkiej pomyślności, miłości i zrozumienia oraz prawdziwej przyjaźni, aby nie opuszczało ich zdrowie i zawsze otaczała atmosfera życzliwości i należnego im szacunku.

Nie obyło się bez wzruszających momentów podczas prezentacji multimedialnej składającej się ze zdjęć z najważniejszych momentów w życiu każdej z par, będącej swoistą wycieczką ku przeszłości.Państwo Marianna i Zdzisław Bieńkowscy


Państwo Krystyna i Wiesław Koper


Państwo Alina i Zygmunt Łazarscy


Państwo Janina i Piotr Szewc


Państwo Walentyna i Mieczysław Szymczak


Państwo Maria i Władysław LuterPaństwo Jadwiga i Walenty Zakrzewscy


Państwo Teresa i Gabriel Szargan