Dziś jest: Wtorek 23 stycznia 2018, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

05-07-2016

TURNIEJOWE ZMAGANIA MŁODYCH SZACHISTÓW

11 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach odbył się szachowy  „Turniej Mądrej Sowy”. W turnieju podzielonym na 4 kategorie wiekowe łącznie rywalizowało ze sobą 47 uczestników. Wśród nich znalazło się również siedmioro reprezentantów Gminy Karnice należących do koła szachowego „Skoczek”. Podczas szachowych pojedynków z przeciwnikami m.in. ze Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu czy Gryfic nasi szachiści pokazali bardzo wysoki poziom gry. Przedstawiciele karnickiego koła nie zostali mistrzami 64 pól, lecz wysokie miejsca wśród tak wymagających przeciwników zasługują na pochwałę.
 
Wyniki końcowe:

Kategoria do 7 lat:
Miejsce X - Andrzej Procek

Kategoria do lat 9:
Miejsce V - Dawid Świątek
Miejsce VIII - Marcin Garcarek
Miejsce XII - Nikola Brauze

Kategoria do lat 11:
Miejsce V - Jakub Procek
Miejsce VIII - Mateusz Augustyn
Miejsce X - Wiktoria Brauze

Nie były to jednak jedynie szachowe zmagania naszych reprezentantów. 25 czerwca w Łazach koło Koszalina odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieżowa w szachach szybkich do lat 14. Spośród około 100 szachistów z całego województwa swoje umiejętności prezentowało czterech zawodników z GKK. W rozgrywkach bez kategorii wśród naszych graczy najlepszy okazał się Dawid Świątek (lat 9) zajmując 28 miejsce, miejsce 40 natomiast zajął Dawid Strojek.
W kategorii do lat 12 reprezentanci koła szachowego „Skoczek” z GKK również wypadli bardzo dobrze. Na 28 możliwych miejsc w klasyfikacji generalnej miejsce 17 zajął Mateusz Augustyn, a tuż za nim na miejscu 18 uplasował się Jakub Procek.
Mimo ogromnej rywalizacji o miano najlepszego gracza olimpiada przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Jestem bardzo dumny ze swoich zawodników. Mimo tak młodego wieku prezentują wysoki poziom gry. Potrafią wiele osiągnąć w tej dziedzinie i wygrać na takich turniejach z bardziej zaawansowanymi zawodnikami -powiedział po ogłoszeniu wyników J. Stręk

Wszystkich wielbicieli tej niesamowitej gry zapraszamy do Gminnego Klubu Kultury w Karnicach, gdzie codziennie pod czujnym okiem Jarosława Stręka odbywają się zajęcia koła szachowego.