Dziś jest: Wtorek 23 stycznia 2018, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

28-06-2012

WITAJ MAJ, TRZECI MAJ

Sprawozdanie z obchodów 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia 2012 roku uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach wraz z zaproszonymi gośćmi uczcili 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Cele uroczystości:
- rozbudzanie zainteresowań tematyką uchwalenia Konstytucji 3 Maja;
- poznanie w jakich okolicznościach doszło do uchwalenia Konstytucji;
- zaznajomienie z głównymi postaciami Sejmu Wielkiego;
- kształtowanie poczucia patriotyzmu i dumy z dokonań narodu polskiego;

W pięknie udekorowanej sali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności teatralne i wokalne. Uroczystość rozpoczęto wierszem w tematyce pa-triotycznej. Następnie narrator w krótkim opowiadaniu zarysował tło historyczne, na którym rozegrało się to ważne wydarzenie w dziejach Polski, jakim było uchwalenie konstytucji. Na-stępnie najmłodsze uczennice zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w piosenkach: "Witaj Maj", "Moja Ojczyzna".
Aktorzy zostali nagrodzeni brawami, a dyrektor szkoły pani Teresa Szydłowska dokonała krótkiego podsumowania oraz zachęciła do oglądania programów telewizyjnych związanych z majowymi świętami.

 Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie apelu były panie: Jolanta Westphal i Monika Kocik. Dużą pomoc przy organizacji uroczystości okazały panie: Jolanta Dąbrowska, Anna Kulasek i Gabriela Wojciechowicz.

Impreza szkolna o tematyce uchwalenia Konstytucji 3 Maja miała na celu nie tylko przy-pomnieć uczniom historię, zapoznać z głównymi postaciami i okolicznościami powstania pierwszej polskiej konstytucji, ale przede wszystkim miała za zadanie uczyć patriotyzmu i dumy z dokonań własnego narodu.