Dziś jest: Wtorek 23 stycznia 2018, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

28-06-2012

MINI-EURO W GRYFICACH

Cała Polska żyje Euro 2012, które w piątek 8 czerwca 2012r. rozpoczęło się w Polsce i na Ukrainie. Atmosfera zawodów wyczuwalna jest w całym kraju, a wiele miast i miasteczek organizuje swoje małe mistrzostwa. Nie inaczej było w Gryficach, gdzie Powiat Gryficki zorganizował swój turniej Mini-Euro, w którym szkoły z naszego regionu rywalizowały o Puchar Starosty.
 Spotkanie skupiło 16 szkół, które drogą losowania,wcieliły się w barwy krajów biorących udział w Mistrzostwach. Organizacja Mini-Euro stała się okazją do dobrej zabawy (i taka też była, co było słychać po okrzykach przybyłych kibiców). Młodzież włożyła wiele starań, aby wypaść jak najlepiej. W przygotowaniach pomagali im nauczyciele wychowania fizycznego, którzy w koszulkach z napisem,,Trener" ochoczo dopingowali swoje drużyny.
 Nie trzeba było wielu starań i pieniędzy, aby zorganizować to spotkanie, nie była nam potrzebna policja, by zapewnić bezpieczeństwo. Pieniądze na budowę stadionów też nie były konieczne, bo już je mamy. Tak więc można zafundować dobrą zabawę, bez ponoszenia większych kosztów - powiedział Kazimierz Sać, Starosta Powiatu Gryfickiego - a zapytany o swojego faworyta odpowiedział nam, ale odpowiem dopiero po finale. Starosta dodał także, że bez względu na to, która Dryżyna wygra -puchar i tak zostanie w Polsce.
 Zwycięzcą została Francja, którą reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach pokonując rywali 2:1.Drugie miejsce w rozgrywkach zajął ZSP im. Wincentego Witosa w Płotach, który wcieliły się w drużynę Grecji.
 Jak na prawdziwych mistrzostwach, także podczas Mini Euro wyłoniło najlepszego bramkarza (Adrian Żółtek) i strzelca (Bartek Ułasiuk - 9 bramek). Tutaj także najlepsi okazali się zawodnicy Francji.
Podczas turnieju zorganizowano także konkurs na najlepszy doping. Najlepszymi kibicami okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach.
Następnego tego typu impreza odbędzie się za dwa lata i będą to Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Tekst i foto: Marcin Gręda