Dziś jest: Wtorek 23 stycznia 2018, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

01-12-2011

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowe misie to ulubione zabawki wszystkich dzieci a także bohaterowie dziecięcych książeczek. W bibliotece w Cerkwicy przez kilka dni organizowano cykl zajęć poświęconych Pluszowym Misiom. Dzieci przyniosły do biblioteki swoje kochane misie, które gościły na honorowym miejscu. Siedziały na regałach i półkach tworząc miłą i bardzo przyjazną atmosferę. 21.XI.2011 bibliotekę odwiedziły 6-latki, które poznały historię pluszowego misia. Wysłuchały bajki o Misiu Uszatku, wykonały również pracę plastyczną, kolorując postać misia. Nie zabrakło również rytmicznej muzyki, przy której dzieci tańczyły z misiami.

 22.XI.2011r. na ciekawe zajęcia zaproszone zostały 5-latki. Dzieci przyniosły swoje misie, które pozostawiły na tydzień w bibliotece. Dla niektórych była to trudna decyzja, bowiem przez kilka nocy musiały spać bez swojego misiaczka.

Na przerwach lekcyjnych zaproszeni byli uczniowie klas starszych na rytmikę z Pluszowym Misiem. 23.XI.2011r kontynuacją święta był ” Bal Misia”, zorganizowany w świetlicy wiejskiej w Cerkwicy,

W programie znalazły się konkursy, poczęstunek i zabawa przy muzyce. „Bal Misia" okazał się wspaniałą formą ,wspólnie spędzonej z rodzicami i misiami zabawy. Żal było wracać do domu. Szkoda, że na Święto Misia trzeba czekać aż rok. Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki ,jednocześnie do dobrej zabawy. Zajęcia oraz bal zorganizowała i przeprowadziła bibliotekarka Irena Syropiatko.