Dziś jest: Wtorek 23 stycznia 2018, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

17-11-2011

W ŚWIECIE CZARÓW

W dniu 5 listopada 2011 r. uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach wyruszyli w magiczną podróż do Operetki w Szczecinie na spektakl pt. " Magia czarów".Przedstawienie składało się z dwóch części, w których dzieci mogły podziwiać przepiękną sztukę baletową. "Dziecko i czary" wprowadziło nas w krainę prawdziwej magii. Opowiadało o rozkapryszonym maluchu, który zamknięty w pokoju, daje upust swojej złości. Ożywający fotel, zegar, ogień i piękna księżniczka z porwanej książki nawiązują z nim dialog, wypominając złe zachowanie. Bohaterowie, a wraz z nimi widownia, w niezwykły sposób przenoszą się do magicznego ogrodu gdzie spotykają zwierzęta, których mowa jest dla dziecka zrozumiała. Pod wpływem tych przeżyć chłopiec zaczyna inaczej patrzeć na otaczającą go rzeczywistość i ,jak to w baśni bywa, świat wokół zmienia się jak w bajce.

Drugą część baśniowej opowieści baletowej wypełniał utwór pt. "Uczeń czarnoksiężnika". Dzieło opowiadało o uczniu czarnoksiężnika, który pod nieobecność mistrza pragnie sprawdzić siłę swej mocy. Zaklina miotłę, aby ta nosiła wodę. Kiedy wody jest już wystarczająco, okazuje się, że uczeń zapomniał zaklęcia odwracającego. W przerażeniu rozłupuje miotłę, lecz zamiast położyć kres przybywaniu wody, teraz już dwie miotły ją noszą a później jest ich coraz więcej i więcej. Woda zaczyna wypełniać Operę.... Na szczęście przed zalaniem uratował nas wszystkich powrót czarnoksiężnika. Uf...

Radości i zachwytu było co nie miara,dzieci na długo zapamietają wyjazd do Operetki , gdyż nie co dzień, w dobie techniki komputerowej, mają możliwość obcowania ze sztuką baletową na żywo.

Anna Kulasek