Dziś jest: Wtorek 23 stycznia 2018, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

17-11-2011

MAMY DODATKOWY SPRZĘT KOMPUTEROWY

Program Rozwoju Bibliotek jest realizowany w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach. Dzięki programowi nowoczesne i aktywne biblioteki ułatwią mieszkańcom pełne uczestnictwo w życiu społecznym i gospodarczym.

Pragniemy poinformować, że 17 czerwca 2011r. zostaliśmy już oficjalnie uczestnikiem Programu Rozwoju Bibliotek jako biblioteka partnerska Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach, która jest biblioteką wiodącą. Kolejne biblioteki partnerskie to GBP w Brojcach i MB MiG w Płotach

Korzyści płynące z uczestnictwa w Programie Rozwoju Bibliotek to sprzęt i oprogramowanie - zestaw komputerowy wraz z drukarkami i cyfrowym aparatem fotograficznym o wartości ponad 5 tys. zł oraz szereg szkoleń informatycznych i specjalistycznych, warsztatów, na których bibliotekarze będą mogli korzystać z programu dobrych praktyk, wymiany doświadczeń, realizacji wybranych działań, udział w konkursach.

Montaż sprzętu w bibliotece