Dziś jest: Wtorek 23 stycznia 2018, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

15-09-2011

Najlepsi w województwie z FIZYKI

 Od maja 2011 r. uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach uczestniczą w III edycji ogólnopolskiego projektu pn. Odkrywać nieznane, tworzyć nowe – program rozwijania zainteresowań fizyką. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki obejmuje organizację dodatkowych zajęć z fizyki, których celem jest stwarzanie uczniom warunków do rozwijania aktywnych postaw umożliwiających eksperymentowanie z doświadczeniami fizycznymi, w tym wdrażanie umiejętności łączenia wiedzy z praktyką.

W czerwcu tego roku karniccy gimnazjaliści wzięli udział w konkursie warsztatów „Zobacz Zbadaj Zrozum” ogłoszonym po raz trzeci przez realizatora projektu, Centrum Edukacji ATUT. Każda grupa uczniowska, podzielona na 2-osobowe zespoły przygotowała propozycję doświadczenia fizycznego, które chciałaby zaprezentować i omówić na 3 dniowych warsztatach fizycznych.

Wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły było uzyskanie najlepszego wyniku w województwie zachodniopomorskim, co automatycznie uplasowało ich w najlepszej dwudziestce i zagwarantowało miejsce w finale wojewódzkim.
Należy zaznaczyć, że w konkursie udział brali również licealiści, a nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Kornel Kaczmarek, Rafał Kozłowski, Patrycja Dąbrowska, Justyna Sobutka, Martyna Józefowicz i Aleksandra Kwiecień mają teraz szanse powalczyć nie tylko o prestiż dla szkoły, ale również o sprzęt komputerowy do szkolnych pracowni.

Warto wspomnieć, iż nie jest to pierwszy finał naszych uczniów. W pierwszej edycji gimnazjaliści wywalczyli dla szkoły: komputer, ekran, rzutnik i cały zestaw do mechaniki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.