Dziś jest: Wtorek 23 stycznia 2018, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

20-05-2011

BIBLIOTEKA ZAWSZE PO DRODZE - NIE MIJAM WCHODZĘ

8-15 Maja - „Tydzień Bibliotek” to ogólnopolski program Stowarzyszenia Bibliotekarzy realizowany od 2004 roku, którego celem jest:


  • popularyzacja wiedzy o roli biblioteki
  • podnoszenie prestiżu bibliotek i zawodu bibliotekarza
  • promocja czytelnictwa i zainteresowanie książką
  • upowszechnianie w społeczeństwie, świadomości o znaczeniu wiedzy i swobodnego dostępu do niej poprzez biblioteki.
     

Z Biblioteką jest nam po drodze, bo korzystamy z jej usług przez całe życie. Wszyscy mogą znaleźć w niej coś dla siebie. Nieważne, czy księgozbiór zawiera wiekowe dzieła historyczne, prace naukowe, czy też powieści lub bajki dla dzieci – ważne, że zawsze służy swoim Czytelnikom dostarczając wiedzy, pobudzając wyobraźnię lub dotrzymując towarzystwa w samotności, czy chorobie. Hasło Tygodnia Bibliotek umożliwia pokazanie, że kontaktu z książką nie zastąpi cud techniki, ani żadna inna, choćby najbardziej nowoczesna forma przekazu.
W ramach obchodu tygodnia zorganizowaliśmy spotkanie z koleżankami świetlic wiejskich na którym, wymieniałyśmy się doświadczeniami z zakresu rękodzieła, wspólnie uczyłyśmy się wykonywać koszyczki z wikliny papierowej. Dyskutowałyśmy o roli bibliotek i świetlic w naszym środowisku , wykorzystaniu naszych umiejętności i wiedzy oraz przekazaniu ich młodszym pokoleniom w naszej pracy.
Było to pierwsze takie spotkanie i mamy nadzieje, że nie ostatnie. Zaowocowało ono ciekawymi propozycjami oraz pokazało, że w bibliotece można spędzić czas nie tylko na wypożyczaniu lub czytaniu, ale również wzbogacić siebie…

BIBLIOTEKA JEST SKARBNICĄ, której nie sposób ominąć na swej drodze.